19-09-2024 | категорія: Новини
Участь у Національному форумі українського мікро-, малого та середнього бізнесу "Консолідація бізнесу в умовах війни: Основні тренди, виклики і можливості"
Вчора, 17 вересня, я з колегами з Бізнес-Союз "Порада" Анастасия Баламут , Inna Andreieiva та Игорь Кайдашев , прийняли участь у Національному форумі українського мікро-, малого та середнього бізнесу "Консолідація бізнесу в умовах війни: Основні тренди, виклики і можливості", який проходив у Вінниці.

Захід був організований Національна платформа МСБ , членами якої ми є, в межах швейцарсько-українського проєкту «Зміцнення членських бізнес-об'єднань мікро-, малих і середніх підприємств в Україні», який впроваджується UNDP Ukraine / ПРООН в Україні у співпраці з Міністерство економіки України і за підтримки Швейцарії.
З чим повернулась.
Ну, по перше, з враженнями від дуже цікавих презентацій і змістовного діалогу з Павлом Шереметою (економіст і освітянин, Міністр економічного розвитку і торгівлі (лютий – вересень 2014 року) та Ярославом Романчуком (економіст, президент Міжнародного інституту Свободи (Україна), засновник і президент Науково-дослідного центра Мізеса (Білорусь)). Обов’язково поділюсь цими презентаціями, які нам надали, з бізнесом на найближчій зустрічі Бізнес-Союз, звісно я не зможу надати такі коментарі, як ці поважні спікери, але хоча б поділюсь інформацією.

По-друге, це спілкування з бізнесом та колегами – керівниками бізнес-асоціацій.
В черговий раз, для себе відмітила, що на сьогодні у бізнеса з прифронтових міст суттєво відрізняється проблематика від бізнесу Центра та Заходу країни, але є і загальні, серед яких кадри, свавілля ТЦК, для яких наявність бронювання не є аргументом, а у кожного збереженого працівника є своя вартість і ця вартість не на користь держави.
Ми також говорили про наші проблеми. Участь в панельній дискусії «Проблеми та виклики для бізнесу» прийняла Анастасія Баламут – фінансовий директор «ТОВ «Альбакор»
Я, як керівник бізнес-асоціації, прийняла участь у панельній дискусії «Об’єднуватися щоб бути сильнішими.
Підсумком форуму стала робота над дорожньою картою для спільних дій. Сподіваюсь після опрацювання усіх думок, щось з цього вийде.
Які висновки для себе я зробила.
1. Ще раз стверджую, що ми зараз не в тій ситуації, коли влада може встановлювати єдині правила гри для бізнесу на всіх територіях. І нашим народним обранцям вже учора треба почати працювати над законопроектом, який надасть можливість спочатку вистояти, а далі встати на ноги прифронтовим територіям.
2. Влада створює нам проблеми і змінює правила гри швидше ніж ми знаходимо шляхи їх вирішення.
Тому нам точно треба об’єднуватись, що робить нас сильнішими. На Форумі навіть обговорювали створення альтернативного бізнес-парламенту. Наразі особисто мені ця ідея сподобалась. Зрозуміло, що без повноважень, але це об’єднує і можливо покаже владі, що альтернатива їй таки є!
Ще раз дякую колегам за запрошення, а усім учасникам та спікерам Форуму за гарну, змістовну зустріч!
