20-07-2017 | категорія: Новини

Зроблено перший крок до скорочення кількості перевірок з питань праці та зайнятості


12 липня 2017 року Верховна Рада України у першому читанні прийняла за основу проект Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання надмірному тиску на суб’єктів господарювання заходів державного нагляду (контролю) за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення” (реєстр. № 6489 від 23.05.2017). Законопроект на початку цього року ініційований Програма USAID “Лідерство в економічному врядуванні”, підтриманий та зареєстрований групою народних депутатів України на чолі з Олексієм Порошенко  (серед авторів законопроекту: Віктор ГаласюкСергій КіральТетяна ОстріковаГеннадій КривошеяРоман СеменухаІгор Попов).

Результатом прийняття законопроекту стане зменшення можливостей для втручання контролюючих органів (як і самої кількості контролюючих органів у сфері праці і зайнятості) у діяльність підприємств (зокрема, з питань ведення “кадрової документації”), а відтак скорочення кількості відповідних позапланових перевірок (які не завжди закінчуються штрафом, але практчно завжди призводять до матеріальних витрат… переважно таких, що не відображаються у статистиці).

“Попереду другий етап просування законопроекту. На цому, другому, етапі бізнес-асоціаціям та громадським активістам треба зосередитися на тому, щоб прискорити розгляд і прийняття в другому читанні законопроекту в цілому (зокрема, щоб не було втрачено зміст і спрямування основних його положень). Тому прохання до всіх небайдужих мобілізуватися і координуватися!”, – закликав у своїй сторінці у Facebook Любомир Чорній, старший експерт в Програмі USAID Лідерство в економічному врядуванні, член Координаційної Ради Нацплатформи МСБ.

Докладніше із законопроектом можна ознайомитися за посиланням

Результати голосування за законопроект

 

Джерело: Національна платформа малого та середнього бізнесу