29-03-2017 | категорія: Новини

Як правильно подати свій проект, щоб зацікавити інвестора? Кілька практичних порад від експертів Платформи розвитку агробізнесу AgroTalks


Часто люди, що створюють дійсно потрібні для суспільства і певної галузі ідеї, не можуть втілити свій проект у життя лише через відсутність навичок правильної подачі інформації. Тому, багато стартаперів задаються питанням: як же представити свій інноваційний і перспективний (та й взагалі дуже крутий) проект так, щоб викликати зацікавленість у потенційного інвестора? Насправді, необхідно проявити трохи креативності та відповідальності, і показати, що ви дійсно вклали душу і багато сил у свій проект.

Тому, якщо опис проекту добре структурований візуально як в електронному, так і в паперовому варіанті, то швидше за все, він якісно впорядкований і в голові у авторів ідеї проекту. Для того, щоб справити приємне враження про себе як про творця інноваційної ідеї, мало просто розписати по пунктах, в чому конкретно полягає ваша ідея, важливо – щоб ідею зрозуміли без довгих розглядів.

Платформа розвитку агробізнесу AgroTalks пропонує для опису своєї ідеї такі складові:
1. Проблема, на вирішення якої спрямовано проект, що допоможе інвестору знайти відповідь на питання: «Щоб що?»
2. Рішення проблеми, що допоможе зрозуміти унікальність проекту
3. Огляд технології (детально опис вашої ідеї / проекту, візуалізація)
4. Ринкові можливості (обсяг ринку, кому це потрібно, хто потенційний споживач)
5. Фінансування – необхідна сума для реалізації, що отримає інвестор
6. Етапи реалізації з термінами
7. Бізнес модель – як проект буде генерувати доходи: максимальна прозорість, розумність запланованих, витрачених коштів
8. Огляд компанії / команди для того, щоб потенційний інвестор розумів більше про авторів ідеї та їхній попередній досвід

Однак для успішного опису даних пунктів варто не забувати:

1) Викласти ідею максимально коротко і зрозуміло. Інвестори не бажають витрачати багато часу на прочитання презентацій через свою щільну зайнятість. Якщо ваша коротка презентація по суті зацікавить їх, то вони обов’язково запросять додаткові матеріали проекту. Рекомендуємо прибрати ввідні слайди і складні пропозиції, залишити тільки конкретику.
2) Не розтягувати окремий концепт вашої ідеї на кілька слайдів – постаратися описати його на одному (можливо, з малюнками або графіками для кращої візуалізації)
Малюнки та графіки повинні візуально залучати, навіть якщо це складна концепція – її повинно бути цікаво розглядати!
3) Звернути особливу увагу на форматування:
• граматичні помилки;
• єдиний стиль подачі і оформлення (шрифти, колір, поля).

І на завершення, одна з найважливіших порад: перед тим як подавати проект інвестору – дайте прочитати свою презентацію людині, яка не пов’язана з проектом, однак може свіжим поглядом оцінити зрозумілість вашої ідеї. Адже часто трапляється, що, працюючи над проектом довгий час, при спробі його описати, вам здається все зрозумілим, але не варто забувати про те, що ви презентуєте ідею людині, яка мало знайома з вашою концепцією.

Якщо є можливість виступити перед широкою аудиторією з презентацією проекту, використовуйте такий шанс. Вам це допоможе зрозуміти, на що варто звернути увагу і де змістити пріоритети.
Вірте в себе і свій стартап.

 

Джерело: Національна платформа малого та середнього бізнесу