16-06-2017 | категорія: Новини

Уряд про ефект від підвищення мінімальної зарплати


Внаслідок підвищення мінімальної заробітної плати з 1 січня 2017 року до 3200 гривень відбулося суттєве поповнення бюджетів усіх рівнів. Про це у ході селекторної наради повідомив Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко.

Довідково. Рішення про підвищення мінімальної зарплати було ухвалено Урядом Володимира Гройсмана наприкінці 2016 року і стало складовою бюджетного процесу 2017 року. Воно  стало стимулом для росту показника середньої заробітної плати, яка за підсумками цього року має становити понад 7 тис. грн.     

Наразі, за словами Павла Розенка, надходження від ПДФО до зведеного бюджету з початку року склали понад 62 млрд грн, що на 35% більше, ніж за аналогічний період минулого року.

«Станом на сьогодні, до державного бюджету вже надійшло 5,5 млрд військового збору, що на 31% більше, ніж за аналогічний період минулого року. Надходження від ЄСВ складають 67 млрд грн, що на 17 млрд грн (33%) більше, ніж за аналогічний період минулого року і на 18% більше, ніж навіть ми планували», - повідомив Віце-прем’єр-міністр.

Уряд прогнозує подальше підвищення мінімальної заробітної плати. 

Зміцнення національної економіки, визначене Кабінетом Міністрів України як стратегічний пріоритет, дозволить досягти ключової соціальної мети – збільшення доходів українців та підвищення заробітних плат. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час зустрічі з представниками регіональних засобів масової інформації.

"Середня заробітна плата по країні до кінця року перевищить 7 тис. гривень, мінімальна заробітна плата – 3200 грн. Але наступного року мінімальна заробітна плата зросте. Ми все будемо робити для того, щоб економічний ріст приводив до збільшення доходів громадян", – зазначив Глава Уряду.

При цьому він підкреслив, що ключовою передумовою росту стане стимулювання створення нових робочих місць через розгортання масштабних інфраструктурних проектів, підтримку промисловості та збільшення можливостей регіонів. Глава Уряду нагадав, що програми підтримки вже працюють в агросекторі, фармакології, машинобудуванні, а найближчим часом Уряд представить проект закону, який дозволить провести швидку модернізацію та переоснащення підприємств. Йдеться про 36-місячну розстрочку по сплаті ПВД при імпорті обладнання, яке не має аналогів в Україні. 

"Це нові технології, виробництва в країні і підтримка реального сектору економіки. А що заробить економіка, будемо реінвестувати у життя людей. Наш пріоритет – розвивати економіку і, як результат, віддавати людям належне через зарплати і пенсії", – підкреслив Володимир Гройсман.

 

Джерело: Урядовий портал