20-03-2017 | категорія: Новини

Резолюція конференції Національної платформи МСБ: «2017-2020. Що очікувати ринку МСБ в Україні та шляхи виживання»


В продовження теми конференції Національної платформи МСБ: «2017-2020. Що очікувати ринку МСБ в Україні та шляхи виживання» підготовлено Резолюцію конференції, яка буде розіслана органам влади.

 

Резолюція Конференції Національної платформи МСБ

23 лютого 2017 року

«2017-2020. Що очікувати ринку МСБ в Україні та шляхи виживання»

 

23 лютого 2017 року відбулася Конференція Національної платформи малого та середнього бізнеса (МСБ) «2017-2020. Що очікувати ринку МСБ в Україні та шляхи виживання».

Національна платформа МСБ – мережа більш ніж 70 громадських організацій та бізнес-об’єднань зі всіх регіонів України, місією якої є створення в Україні найкращого бізнес-клімату – через консолідацію спільноти МСБ, пропонування та адвокатування ключових реформ відповідно до потреб та законних інтересів МСБ. Ми вільні від впливу будь-яких політичних партій.

Учасники Конференції, в якій прийняли участь близько 90 чоловік, лідери громадських організацій підприємців та підприємці з Києва, Харкова, Сум, Чернігова, Черкас, Запоріжжя, Івано-Франківська та інших регіонів України в ході дискусії обговорили гострі питання, серед яких і наступні:

 

неспівставних штрафних санкцій для підприємців щодо порушень трудового законодавства та недопущення до проведення перевірок;

завищених та необґрунтованих тарифів щодо приєднання об’єктів до електромереж (постанова НКРЕКП № 148 від 31 січня 2017  «Про встановлення величини питомої вартості нестандартного приєднання електроустановок до електричних мереж на 2017 рік»).

реформування загальної системи оподаткування, спрощення адміністрування.

 

Для запобігання негативних наслідків для малого та середнього бізнесу та збереження цього сектору економіки, як бюджетоутворюючої галузі для економіки на національному рівні, більшість учасників Конференції вимагають від Президента України, Кабінету Міністрів України, депутатів Верховної Ради України:

СКАСУВАТИ колосальні та необґрунтовані штрафи у сфері трудових відносин. Прив’язати розмір штрафів за порушення трудового законодавства до величини прожиткового мінімуму та привести розмір штрафів до економічно обґрунтованого рівня, який враховує характер та тяжкість правопорушення.

НЕ ДОПУСТИТИ прийняття законопроектів та інших нормативно-правових актів, які суперечать Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» (зокрема проекту постанови  КМУ «Деякі питання реалізації статті 259 Кодексу законів про працю України та статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»).

НЕ ДОПУСТИТИ  внесення змін в ст. 2 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності».

ВИЗНАЧИТИ чітке поняття «недопуск до проведення перевірки» та «створення перешкод до перевірки» в Законі України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності».

СКАСУВАТИ норму, яка дозволяє органам місцевого самоврядування проводити перевірки  за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення (зокрема, ст. 18 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»).

ВСТАНОВИТИ персональну відповідальність посадових осіб контролюючих органів за прийняття незаконних рішень при проведенні перевірок суб’єктів господарської діяльності.

СКАСУВАТИ постанови НКРЕКП № 1946 від 07.11.2016 «Про затвердження Змін до Методики розрахунку плати за приєднання електроустановок до електричних мереж» та постанову НКРЕКП № 148 від 31 січня 2017  «Про встановлення величини питомої вартості нестандартного приєднання електроустановок до електричних мереж на 2017 рік».

ЗАБЕЗПЕЧИТИ виконання зобов’язання щодо ротації складу Національної комісії, що здійснює державне регулювання ринків енергетики та комунальних послуг, відповідно до закону 2966-д.

ЗАТВЕРДИТИ на рівні закону (зокрема, законопроект № 4493 «Про ринок електричної енергії України») рамкові принципи методики розрахунку вартості приєднання до електромереж з метою унеможливлення свавільного тлумачення методики на рівні НКРЕКП.

ЗАБЕЗПЕЧИТИ прийняття закону про податок на виведений капітал замість податку на прибуток підприємств, з урахуванням пропозицій від підприємців.

ЗАБЕЗПЕЧИТИ прийняття до 01.05.2017 року законопроекту № 4117 з урахуванням правок профільного Комітету, таким чином демонополізувати та лібералізувати ринок РРО (запровадження смартфонів та планшетів у якості РРО).

ЗАВЕРШИТИ процедуру ліквідації податкової міліції та до 01.05.2017 прийняти закон про створення єдиного аналітичного органу – служби фінансових розслідувань,  співробітники якого будуть набрані за прозорим конкурсом та мати гідні зарплати.

 Нагадуємо, що за результатами конференції також були направлені листи до представників влади із найактуальнішими питаннями, про що ми писали на порталі.

 Дякуємо всім учасникам Конференції і тим,  хто не залишився байдужим в обговоренні актуальних питань  малого та середнього бізнесу.

 

Джерело: Національна платформа малого та середнього бізнесу