07-04-2026 | категорія: Новини
Нарешті законопроєкт №15132, який зупинить хаос Методики 315, зареєстровано. І в цьому є і наша заслуга.
Окрема подяка нашим запорізьким нардепам, Артем Кунаєв Юлія Яцик Сергій Штепа , які підтримали законопроект і дуже сподіваємося на подальшу підтримку на всіх стадіях його проходження.
Ми ж розуміємо, що монополісти просто так свої гроші не віддадуть.
Ось деякі зміни, які пропонуються:
1. По-перше, повністю прибирається поняття «мінімальної частки споживання теплової енергії». Це та сама «зрівнялівка», через яку люди з лічильниками, які економили та утеплювалися, все одно отримували космічні рахунки за неспожите тепло. Тепер пропонується платити тільки за те, що реально показав ваш прилад обліку. Це і є європейський принцип «енергоефективність передусім».
2. По-друге, вводиться обов'язковий енергоаудит для будинків. Він допоможе знайти «дірки», куди вилітає тепло, і виявити тих, хто самовільно втрутився в систему — доставив зайві батареї чи зробив теплу підлогу від загального стояка. Сусіди не мають платити за чиїсь технічні махінації.
3. Також нарешті вирішується з «транзитними» трубами. Якщо через ваш магазин чи квартиру просто проходить труба, а радіаторів немає — ви не повинні платити за повне опалення. Те саме стосується під'їздів: якщо там немає батарей, то і платіжок за їхнє «опалення» бути не може.
Ознайомитися з законопроєктом можна за посиланням
https://itd.rada.gov.ua/billinfo/Bills/Card/69748
Нардепи, які підтримали (підписали) законопроєкт до його внесення,
Сергій Штепа, Ігор Молоток, Юрій Шаповалов, Ігор Марчук, Юлія Яцик, Анна Скороход, Артем Кунаєв, Анатолій Урбанський, Яценко Антон, Олексій Гончаренко, Олексій Устенко, Андрій Боблях, Анастасія Ляшенко