29-11-2024 | категорія: Новини
Національна стратегія доходів, податкові надходження до місцевого бюджету та підтримка бізнесу - чергове засідання Ради підприємців
Вплив податкових змін на бюджетні надходження громад та проблемні питання запорізького бізнесу – головні теми чергового засідання Ради підприємців Запоріжжя, яке відбулося сьогодні під керівництвом секретарки міської ради Регіни Харченко.
Участь у зустрічі з представникам бізнесу взяли заступниця начальника Головного управління ДПС у Запорізькій області Алла Децик, керівники виконавчих органів міської влади, регіональних державних відомств, а також громадських організацій, що представляють інтереси бізнес-середовища.
Одним із нагальних питань для громад, які потерпають від постійних обстрілів з боку російської федерації, є встановлення ставок та пільг із сплати земельного податку за земельні ділянки, на яких розташовані пошкоджені об'єкти нерухомого майна. Як зазначив заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Роман Таран, на даний час це питання залишається неврегульованим, адже законодавством встановлені пільги лише щодо знищеної нерухомості. Тож, наразі вже напрацьований відповідний проєкт рішення міської ради, прийняття якого дозволить надавати пільги власникам пошкодженого майна.
Голова громадської організації "Центр медіації та екаунтінгу "Точка зору" Лариса Церетелі представила аналіз проєкту податкових змін та їх вплив на місцеві бюджети Запорізької області у рамках Національної стратегії доходів України до 2030 року. Серед ключових тем дослідження – законопроекти щодо реформування спрощеної системи і розрахунки можливих зменшень бюджетних надходжень.
Під час заходу голова правління громадської організації "Бізнес-Союз "Порада" Олена Єрьоменко презентувала проєкт "Об'єднання, підтримка та просування локального бізнесу Запорізької області", зокрема, розповіла про подальший розвиток платформи "Підтримую СВОЄ Запорізьке".
Також актуальним для запорізького бізнесу є часткове відшкодування витрат на придбання обладнання з виробництва електроенергії суб'єктами мікро-, малого та середнього підприємництва у рамках впровадження незалежної енергомережі міста Запоріжжя на 2024-2025 роки. Про реалізацію цього порядку докладно розповіла заступниця голови Ради підприємців Наталія Новак.