09-06-2025 | категорія: Новини

ІНДУСТРІАЛЬНІ ПАРКИ ОТРИМАЮТЬ НОВИЙ ПОШТОВХ: МІНЕКОНОМІКИ ВІДКРИВАЄ ПРИЙОМ ЗАЯВОК НА ДЕРЖАВНЕ СПІВФІНАНСУВАННЯ


В Україні розпочато новий етап підтримки індустріальних парків. Міністерство економіки України оголосило прийом заявок на державне стимулювання розвитку промислової інфраструктури у 2025 році. 

Подати заявку можна до 15 серпня. Відтепер ініціатори та керуючі компанії можуть розраховувати не лише на власні кошти, а й залучати фінансування з місцевих бюджетів, кредитів та грантів.

Що передбачає програма у 2025 році:

  • загальний бюджет – 500 млн грн;

  • до 150 млн грн на один індустріальний парк – на умовах співфінансування;

  • покриття до 50 % вартості робіт (до 80 % – для деокупованих територій).

Обовʼязкове зобов’язання: за три роки – не менше 5000 м² промислової забудови та залучення щонайменше двох учасників до парку.
Кошти можна спрямувати на будівництво або реконструкцію об’єктів інженерно-транспортної інфраструктури, а також на компенсацію приєднання до мереж.

Подати заявку можна через уповноважені банки: Ощадбанк, Укрексімбанк, Укргазбанк або Сенс Банк. У 2024 році державну підтримку вже отримали 15 ініціаторів – реалізовано 33 проєкти на суму 1,1 млрд грн. Побудовано або запущено у будівництво 25 заводів, понад 100 тис. м² виробничих площ, доступні 200 МВт електропотужності.

 

ЗОДА